Vajinal kesikler ve yırtıklar cinsel açıdan aktif bir kadının karşılaşabileceği sorunlardır. Kesikler ciddi bir sorun olmasa da bazı durumlarda rahatsızlık verici olabilir. Buna karşın bu kesik ve yırtıkları önlemenin birçok yolu bulunmaktadır. Kadın ci

Vajinal kesikler ve yırtıklar cinsel açıdan aktif bir kadının karşılaşabileceği sorunlardır. Kesikler ciddi bir sorun olmasa da bazı durumlarda rahatsızlık verici olabilir. Buna karşın bu kesik ve yırtıkları önlemenin birçok yolu bulunmaktadır.

Kadın cinsel açıdan heyecanlandığında vajina bölgesi kaygan bir sıvı üretir. Bu sayede vajina kayganlaşır ve yırtık ve kesik riski azalmış olur. Eğer vajina yeteri kadar ıslanmazsa vajinal kuruluk ortaya çıkar. Vajinal kuruluk vajinal kesik ve yırtıkların oluşmasının en önemli nedenlerindendir. Menapoz ve yeterli ön sevişmenin olmaması vajinada kuruluğa neden olabilir.

Vajinal kesiklerin en önemli nedeni vajinal kuruluk olduğu için kesikleri önlemek için bu sorunun ortadan kaldırılması gerekir. Vajinal kuruluğu önlemenin birkaç yolu bulunmaktadır. Bunların başında yeterli ön sevişme yapılması gelir. Ön sevişme kadının daha fazla uyarılmasına ve bu sayede ıslanmasına yardımcı olur.

Bunun yanı sıra vajinal kuruluk problemi olan menapoz dönemindeki kadınların kullanması için birçok kayganlaştırıcı losyon bulunmaktadır. Bu losyonlar vajinanın kayganlaştırılmasını sağlar. Son olarak farklı cinsel pozisyonların denenmesi kadının daha fazla uyarılarak kanganlaştırıcı sıvı üretmesine katkıda bulunur.

‹‹ Önceki yazı

Hamilelikten Sonra Seks

Sonraki yazı ››

Kış aylarında grip hastalığına önlem

Pro Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk siz yorum yapmak ister misiniz?

sağlıkEn Popüler Sağlık Yazıları