Penis büyütme ilaçları gerçekten işe yarıyor mu ? Penis büyütme ve penis boyutu ile ilgili bilgiler

Penis büyütme ve penis büyüklüğü :
Erkek seks hayatı ve cinsellik tartışıldığında penis büyüklüğü, penis küçüklüğü, penis büyütme teknikleri gibi kavramlar karşımıza çıkar. Doğal penis büyütme yolları var mıdır? Penis büyütmek nedir ve penis büyütme yöntemleri nelerdir? Penis uzatma söz konusu olabilir mi? Erkeklerde cinsel sağlık ve seks kavramları penis uzunluğu ile bağlantılı mıdır? ideal penis uzunluğu var mıdır?

♂ Kadında doğurganlığın, döllenmenin olabilmesi için erkeğin spermlerinin kadın vajinasının (haznesinin) arkasına ulaşabilmesi gerekmektedir, bunun için de 10 cm ve üzerindeki penis büyüklüğü yeterlidir. Ergenliğe ulaşmış bir erkeğin penisinin ortalama uzunluğu sertleşme olmayan durumda 5 - 9 cm, sertleşme halinde ise ortalama 16 cm boyundadır.

♂ Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Penis boyu ortalama 16 cm olmakla beraber 11-18 cm normal kabul edilir. Normalden daha uzun bir penis cinsel ilişki sırasında genelde kadına zevk yerine acı vermektedir. Bu nedenle sanılanın aksine uzun (büyük) penis, iyi bir cinsel ilişki için ideal değildir.

♂ Ancak normalden daha küçük penisler de cinsel ilişki sırasında sorunlara yol açarlar, dahası sahibine psikolojik olarak sorun olurlar. Penis boyunu ve kalınlığını arttıran çeşitli ameliyatlar (penis büyütme ameliyatları) bulunmakta ve ülkemizde de yapılmaktadır. Ancak penis büyütme ameliyatlarının herkesde başarıyla sonuçlanmadığı da bir gerçektir. Ameliyat öncesi erkeğin hormonlarının ölçümü yapılır ve penisin ereksiyon halindeki boyu saptanır (kökü ile uzu arası).

♂ Genellikle 8 cmlik uzunluğa sahip bir penis işlevsel olarak kabul edilir. Fakat kişinin daha uzun penis isteği de dikkate alınarak penis uzatılabilir. Bu uygulama için kişinin diğer yönlerden tam olarak sağlıklı olması gerekir.

♂ Cerrahi yöntem penisin üst başlangıç bölümündeki derinin ve penisi kalça kemiğine bağlı tutan bağların uzatılarak ek penis boyu kazanma prensibine dayanır. Bu şekilde ek 3 ile 5 cm arasında değişen ölçülerde ek penis boyu kazanılır.

♂ Ameliyat sonrası 2 ay kadar süre hasta, kontrollere çağrılır. Piyasada satılan penis büyüttüğü iddia edilen vakum pompaları veya benzeri yöntemlerin genelde hiç bir faydası yoktur.

♂ Penisi büyüttüğü iddia edilen vakum pompaları, penis sertleştiğinde içindeki kanı tutan kapakçıklara ters basınç yolu ile zarar vermekte ve sertleşme problemlerinin gelişmesine neden olmaktadır. Bu yüzden zararlıdır.

√ Son olarak penisin boyundan ziyade işlevinin önemli olduğunu hatırlatmakda yarar var.
 

Penisi büyüttüğü iddia edilen yöntemler gerçekten işe yarıyor mu? [ Video ]

‹‹ Önceki yazı

Göğüs büyütme hakkında bilinmesi gerekenler

Sonraki yazı ››

Kış aylarında grip hastalığına önlem

Pro Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk siz yorum yapmak ister misiniz?

sağlıkEn Popüler Sağlık Yazıları